Borek u Žlutic
LDT Borek u Žlutic
LDT Borek u Žlutic 2005
 Datum: 23. 01. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |
   


  Informace
Borek u Žlutic
LDT Údolí mlh: 2020
Copyright Houmr 2020

Sponzoři Statutární město Kladno Makro Cash & Carry ČR s.r.o.


  Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


  Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  On-line
Právě je připojených:
1 čtenář.

* Prvni výprava (Kotvy, Knofliky a Brutus) Skoky
Vydáno dne 08. 09. 2005 napsal/a Houmr (6626 přečtení)

A naše dětičky čekala první skutečná výprava - dvoudeňák a zde se dozvite jak si to užil oddíl složený z družin Kotvy, Knoflíky a Brutus, kdo jak zpíval, kdo zlobil, kdo .... no prostě čtěte

Ve čtvrtek 18. srpna jsme se vydali obtěžkáni batohy, kotlíky a kanystry na dvoudeňák. Jídlo a neposedné věci vezl Klavído s Kotětem autem, protože v pátek ráno odjížděli a chtěli s námi být aspoň chvilku. Nejdřív jsme šli do Žlutic, nedalekého městečka, kde byl u samošky ve Vladaři rozchod. Děcka si nakoupila hafo sladkostí i chipsů a pití, některé chytré děti :-] si koupili chlebíčky ze salátem, což jim bylo zakázáno, protože bylo vedro a takové věci se rychle kazí. Dál jsme se, ještě vesele, vydali po červené turistické značce, potom co jsme úspěšně minuli odbočku do kopřiv jsme poprvé zakufrovali, ale jen maličko :). Už po správné cestě jsme dorazili ke kostelíku u Verušic kde byla první malá přestávka.

Šli jsme dál po červené, přes Dlouhý kopec až do malé vesničky Ratiboře, kde se do zblbnutí projížděl maník na motorce tam a zpět. Tam na nás čekal Klavído a přivezl nám fidorky k sváče. Děcka se vyvalovali u rybníku a baštili fidorky.

Kousek za Ratiboří jsme museli změnit naše plány, potkali jsme totiž tábor, který měl namířeno na to totéž místo jako my, do Skoků a naznačili nám, že to tam prostě zaberou a že se tam nevejdeme. Na druhou stranu na nabídli tábořiště kousek od jejich tábora. Souhlasili jsme. Když jsme se utábořili u docela obstojného ohniště z lavičkami, děcka šli pro dřevo a najít s v okolí místo na spaní. Tomáš Smyčka si usmyslel, že jemu obyčejný přístřešek stačit nebude a tak mu vybudoval plot z klacíku a igelit zavěsil spolu s Tomášem Severou na ty nejslabší větévky chrundy nad nimi (viz. foto)

Pak jsme dělali za hudebního doprovodu Tomáše Smyčky, ve stylu omýlaného Smrťáka zabijáka, večeři. Těstoviny s vepřovkou a salsou. Jídlo zmizelo v zápěstí a děti si dali jěště polívku. Pak jsme seděli u ohně, zpívali a někteří běhali na obrovské louce pod měsicem, který jasně zářil..

K snídani jsme měli paštiku a čaj, po té jsme šli dál přes Polom, kde jsme vytvořili gruppenphoto (hromadná fotka) a pak ještě asi 3km do Skoků, vesnice odříznutá od okolí přehradou na místě původní cesty. Koukli jsme na zachovalý, zamčený kostel a rozpadlé budovy. Na hřbitov jsme se nedostali a začali vařit oběd. Vepřovka s rýží a paprikou.

Po obědě nás čekala zábavnější částe dne. Měli jsme v úmyslu přebrodit Střelu, která je přítokem přehrady a taky jsme to udělali. Většinu dětí Houmr přenesl, odvážnějsí , popř. těžší Libor :) šli samy. Dál nás čekali kopřivy a pak cesta téměř neprostupnou smrčinou na kopci jménem Čerťák, kde jsme se hodlali napojit na cestu, což se na za značného úsilí nakonec díky Tablíkovi povedlo.

Sěbehli jsme lesem k vesnici Přestání a odtud po silnici téměř až k vísce Štědrá a nakonec polní cestou, kolem stáda krav, až do tábora. Děti se najedli, sedřeli špínu a pot a bylo po výpravě...

Cesta je vyznačena na obrázku z mapkou červeně, ať víte kudy jste šli :)

Skoky_mapa
Děti po prvních pár kilometrech
Pod dlouhým kopcem
Žlutická přehrada
Na Dlouhém kopci
V Ratiboři
Bomba
Večeře u Ratiboře
Johny a pařez
Statní hymna
Sendvič
My tady neřveme...
Přístřešek s plotem a odolnou střechou
Spáči
Gruppenphoto
Kostel ve Skocích
Kostel v detailu
Kostel zepředu
Oběd ve Skocích
Denis nesen nad vodou
Malé ryby taky ryby
Tomáš Smyčka vodníkem
Elaa hop
Libor na kolenou


( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek )

  Novinky
07.08.2014: Radostná událost či jak se to říká
Kdyby Vás to někoho zajímalo, tak Lena Králová (Dudková) si zajistila zábavu na dlouhé zimní večery. Narodila se jí (a samozřejmě Kubovi) Eliška. Hodně stěstí.

27.02.2014: Halka ma Adama
Dnes v 0:40 se nam narodil Adam. Zatim vypada vse v poradku. Halka

23.12.2012: Nový Borek 2012
Martin Husák pro Vás připravil průřez minulým táborem. Sice to nebylo hned, ale k Vánocům snad potěší.

 
Army Borek 2007 - 215
Vesele momentky
zobrazení: 681
známka: 0

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.