Borek u Žlutic
LDT Borek u Žlutic
LDT Borek u Žlutic 2005
 Datum: 23. 01. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |
   


  Informace
Borek u Žlutic
LDT Údolí mlh: 2020
Copyright Houmr 2020

Sponzoři Statutární město Kladno Makro Cash & Carry ČR s.r.o.


  Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


  Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  On-line
Právě je připojených:
2 čtenáři

* Třídenní výprava (Choboti a Opolidi) Skok do Skok a na Hartenštejn
Vydáno dne 10. 09. 2006 napsal/a Houmr (3651 přečtení)

Tak a tady máte dalši duševní potravu ze stají Opolidi a Choboťávi. Tentokráte se jedná pro změnu o třídeňák. Články jsou dva a tak můžete směle porovnávat a pobavit se hned na dvakrát.

Choboti

Třídenní výlet

26.08.06 jsme vyrazili na třídenní výlet směr Skoky. Po snídani si všichni zabalili věci a vyrazili. Byli jsme dvě družiny po 6 a 5 lidech. Na oběd jsme dorazili do města Žlutice a tam nakoupili potřebné věci (sušenky atd.). Po velkém nákupu jsme vyrazili za Žlutice najít potřebné tábořiště. Za hodinku jsmenašli to co jsme hledali. V nalezeném tábořišti jsme rozdělali oheň a naobědvali se.

Naše další zastávka byla ve vesnici jménem Polom abysme nabrali vodu která nám scházela. Po čerpání vody ze studně jsme vyrazili do neobydlené vesnice jménem Skoky. Nasbírali dříví a udělali si večeři. Na večer jsme se všichni těšili poněvadž měla být stezka odvahy. a dočkali jsme se museli jsme jít na hřbitov po svíčkách a podepsat se na náhrobek a dojít zpět. Všichni jsme naštestí dorazili živí a zdraví a šli jsme spát.

Ráno nás čekalo nemilé překvapení někdo nám ukradl všechny věci a jednu botu každému. Naštěstí jsme je po hodině pátrání objevili a mohli jsme vyrazit.

Naše další zastávka byla zřícenina hradu Hartenštejn u města Bochov. V Polomu jsme opět nabrali vodu a vyrazili do další vesnice jménem Údrč kde nás zastihl déšť. Naštěstí to byla jen přeháňka a za chvíli už zase vysvitlo sluníčko. A my mohli jít dál. Došli jsme až k velkému Údrčskému rybníku, tam jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna(naše) musela umýt kotlíky a ta druhá skupina menších dětí vyrazili na před.

Tak po 20 minutách jsme umyli kotlík a mohli jsme vyrazit také. Chvíli to vypadalo, že jsme se ztratili, protože jsme šli přes nějaké bažiny, ale cestu jsme nakonec našli. A tak jsme celý šťastní vyrazili do Bochova, kde jsme se měli sejít s ostatními. V Bochově jsme na ně narazili kousek od benzínové pumpy. A tak jsem pár lidí nechali hlídat batohy a šli jsme si nakoupit potřebné jídlo (sušenky a mlsky).

Poté jsme se domluvili, že kdo má hlad a peníze může jít s vedoucím do restourace.V jedné restauraci jsme se najedli a vyrazili na Hartenštejn Zkrátili jsme si cestu přes zdánlivě prázdnou ohradu. Ale prázdná nebyla narazili jsme na dvě krávy, po chvíli jsme si uvědomili že tou jsou býci. Obešli jsme je velkým obloukem a zdraví dorazili na Hartenštejn, kde jsme se setkali s druhou skupinou, která také měla zajímaví zážitek. Potkali bachyňy divokého prasete. Všichni jsme ten den zažili zajímavou věc a tak jsme se navečeřeli a šli spát.

Příští den ráno jsme vyrazili do Bochova a odtamtud jsme jeli autobusem do Žlutic. Když jsme dojeli bylo dpoledne a my vyrazili zpátky do tábora. Na pastvinách jsme si udělali oběd a odešli zpět do tábora.

Opolidi

Třídeňňák

Na třídeňňák jsme se vydali v sobotu ráno. Poté, co jsme zdolali mohutný kopec do Semtěše, a vedoucí nám zavrhli návrh přespat už tam, jsme se vydali do Žlutic. tam byl rozchod, a protože byla sobota, všichni to vzali útokem na večerku. (japonci měli fakt radost)

Pokračovali jsme směrem na Polom, ale po cca kilometru cesty jsme již začli pociťovat prázdnotu v našich žaludcích a hledali příjemné místečko, kde bychom mohli uvařit oběd. Po výborné polívčičce jsme pokračovali, akorát nás zaskočil telefonát naší obětavé vedoucí Veru, že ve Varech už 2 hodiny prší. Proto jsme změnili všechny plány a rozhodli se vydat na Skoky, abychom nezmokli.

Na Skoky jsme (i když zázrakem) nakonec došli. Začli jsme schánět dříví a poté vařit oběd. Snad podruhé, jsme si mohli rozdělat ohěň a uvařit podle sebe. Když jsme si zrovna vychutnávali ryži s lanchmeatem, zpozorovali jsme blížící se světla auta. Když auto zastavilo, vystoupili z něj 3 známé osoby. Jirka, Míša a a a...Veru. Potom, co si Jirka a Míša prohlídli celý objekt, zase odjeli. Veru zůstala...Pověděli jsme si pár příběhů, šli na ztesku odvahy a NěKTEŘÍ šli spát.

Ráno jsme se nasnídali a vyrazili směr Hartštejn. V puli cesty jsme se zase rozdělili. Tentokrát na 3 skupiny. Když sme se alespoň 2 skupiny našli a úspěšně našli Bochov, kde už čekala Veru, ona se vydala s jednou částí na zříceninu. Druhá část se vydala v čele s Michalem najíst se do hospody. (Měli tam televizy a splachovací záchod...). Poté dorazila i tato část na zříceninu, akorát jsme to vzali "zkratkou" přez ohradu plemeného býka. Tam už hořel oheň a všichni se cpali. Poté chtěl Míša uvařit polévku. Uvařili jí, byla výborná, ale najednou se ozvalo velké rup a kotlík i s polívkou byl na zemi. Poté si všichni vybrali, kde budou spát, a protože to vypadalo na déšť, někdo si zalezl i do sklepa.(Na konec celou noc ani nekáplo).

Po probuzení jsme si zbalili a vyrazili na autobus do Bochova. Tam jsme nakonec uprosili řidiče a už jsme se vezli do Žlutic. Tam jsme vystoupili (už bylo načase, protože Adrian a Diana začli zelenat) a někteří šli doutratit své úspory. Poté jsme se vydali směr tábor - pastviny. Tam jsme zase žrali. Tentokrát buřty.

Poté nás Veru opět opustila. Ale tontokrá nám neřekla, kudy do tábora, takže jsme to hledali asi půl hodiny, protože z minula jsme si to nepamatovali. Když jsme tedy našli náš tábor (i bez Veru pomoci) všichni měli ohromnou radost, že vidí tváře, které neviděli celé 3 dny...

A to je konec naší výpravy. Všem se nám strašně líbila a hned bysme šli zase znova...( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Opolidi a Choboti )

  Novinky
07.08.2014: Radostná událost či jak se to říká
Kdyby Vás to někoho zajímalo, tak Lena Králová (Dudková) si zajistila zábavu na dlouhé zimní večery. Narodila se jí (a samozřejmě Kubovi) Eliška. Hodně stěstí.

27.02.2014: Halka ma Adama
Dnes v 0:40 se nam narodil Adam. Zatim vypada vse v poradku. Halka

23.12.2012: Nový Borek 2012
Martin Husák pro Vás připravil průřez minulým táborem. Sice to nebylo hned, ale k Vánocům snad potěší.

 
Spime u snidane
nechte nas spat
zobrazení: 1133
známka: 2.00

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.