Borek u Žlutic
LDT Borek u Žlutic
LDT Borek u Žlutic 2005
 Datum: 22. 01. 2020   | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy |
   


  Informace
Borek u Žlutic
LDT Údolí mlh: 2020
Copyright Houmr 2020

Sponzoři Statutární město Kladno Makro Cash & Carry ČR s.r.o.


  Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


  Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   

  On-line
Právě je připojených:
1 čtenář.

* Třídenní výprava (Krucifix) Lezení po skalách a hurá na okruh přes Kosobody
Vydáno dne 07. 09. 2008 napsal/a Houmr (4532 přečtení)

I když si někteří po cestě stěžovali, vážně mě těší, jaké články jste napsali. Je vidět, že se vám to snad i líbilo a kilometry které jste museli šlapat, vás netrápili až tak moc. A pak je radost pro vás něco vymýšlet. Příští rok to snad bude ještě lepší, takže se máte na co těšit. A jakže to bylo tentokrát? Nechte Patrika ať vám popíše zážitky, které ho potkaly s na výpravě s družinou Krucifix

Po snídani jsme se šli sbalit na výpravu. Věcí bylo celkem dost. Už jsme se konečně vypravili. První jsme vyrazili do vlakového nádraží. Cesta šla zatím v pohodě. Došli jsme na nádraží a měli jsme ještě chvíli času, tak jsme se vydali s Lenkou a Kájou do obchodu Alfa. Tam jsme si vzali pár věcí na cestu a vrátili se na nádraží. Vlak nám jel akorát. Tak jsme nasedli a jeli do Blatna.

Cestou jsme hráli lóru a jedli nakoupené věci. Ve vlaku byla sranda, ale už jsme se blížili k naší stanici. Vystoupili jsme na zastávce a hned jsme zamířili do hospody. Tam nás čekalo překvapení. Vedoucí nám koupili točené kofoly. Pak jsme zamířili na Petrohrad (zřícenina hradu).

Cesta tam byla delší a malý Míša furt brečel a brzdil celou cestu. Po cestě jsme potkali rybník. Přemluvili jsme Houmího, jestli se můžem vykoupat. Nakonec to vyšlo a Lenka šla s náma. Bylo špatné počasí ale přesto jsme se vykoupali. Tam jsme se dost zdrželi. Dále jsme pokračovali na Petrohrad. Míša hodil po cestě asi 5 dršek dokonce i na rovný cestě se rozštípal. Cesta a ním byla velmi pomalá ale malá Radečka kupodivu šlapala a nic neřekla. Došli jsme na Petrohrad, byl tam nádherný výhled. Pokračovali jsme dál, cestou jsme se zastavili u skal na lezení, byli tam samí horolezci. Houmí nám zařídil lezení u jeho kamaráda Petra. Tak jsme si vyzkoušeli, jaké je to lézt na skalách. Bylo to super. Měli jsme jsme zpoždění a tak jsme pospíchali na naše cílové místo Petr šel s námi. Míša furt brečel a hekal, bohužel jsme ho nemohli kopat do prdele a mluvit na něj. Po cestě zase párkrát žuchnul na zem. Na místo jsme došli až když se stmívalo.

Před náma bylo nádherné místo : všude byly obrovské balvany různě položené na sobě. Bizy, Vojta, vocas a já jsme si nalezli perfektní místo na spaní. Měli jsme hlad, tak jsme rozdělali oheň. Udělali jsme si rýži s hovězím masem a smaženou cibulkou hm........ bylo to vynikající! Po dojedení šli všichni spát až na mě a na vedoucí. Po chvíli jsem šel taky spát. Spalo se nám nádherně. Ráno jsme udělali čaj a namazali jsme chleba paštikou. Dozvěděli jsme se, že jsou to Kosobodské skály.

Sbalili jsme se a šli jsme zase dál. Zamířeno jsme měli do Jesenice. Cesta byla dost dlouhá. S Míšou to bylo přímo strašný, furt někde padal! Konečně jsme se tam doplazili. Hned jsme šli do krámu pro dobroty a hlavně pro pití. Dále jsme měli namířeno na obrovské balvany „Dědek“ a „Bába“. Byli od nás 12 km. Cesta byla dlouhá a s Míšou ještě delší. No na Dědka a Bábu jsme dorazili opravdu pozdě. Ihned jsme udělali oheň a uvařili rýži s hovězím a paprikou. Hodně nám to chutnalo. Po chvíli za námi přijeli Tablik, Míša a Kamčatka. Přivítali jsme je a pak jsme šli spát.

Ráno bylo teplo, a tak jsme se nádherně probouzeli. Kluci kteří spali o kousek dál po nás začali házet šišky a tak začala šišková válka. Byla sranda až do doby, kdy jsme probudili vedoucí. Udělali jsme čaj a chleba s lunchmeatem. Pak jsme si sbalili svých pár švestek a zmizeli jsme. Čekali jsme, že zase půjdem dalekou cestu. Šli jsme jen 2 km na vlakové nádraží. Ještě jsme si mohli jít nakoupit. Vedoucí šli zatím do hospody. Byl nejvyšší čas jít na vlak a tak jsme vyrazili. Jeli jsme až do Borku, takže jsme měli cestu do tábora velmi krátkou. Pak už jsme se jen přivítali s ostatními. Ze třídenní výpravy mám nádherné zážitky.

tridenak - Krucifix 1
tridenak - Krucifix 2
tridenak - Krucifix 3
tridenak - Krucifix 4
tridenak - Krucifix 5
tridenak - Krucifix 6
tridenak - Krucifix 7
tridenak - Krucifix 8
tridenak - Krucifix 9
tridenak - Krucifix 10
V původním znění přepsala Kája :-)


( Celá tisková zpráva | Informační e-mailVytisknout článek )

  Novinky
07.08.2014: Radostná událost či jak se to říká
Kdyby Vás to někoho zajímalo, tak Lena Králová (Dudková) si zajistila zábavu na dlouhé zimní večery. Narodila se jí (a samozřejmě Kubovi) Eliška. Hodně stěstí.

27.02.2014: Halka ma Adama
Dnes v 0:40 se nam narodil Adam. Zatim vypada vse v poradku. Halka

23.12.2012: Nový Borek 2012
Martin Husák pro Vás připravil průřez minulým táborem. Sice to nebylo hned, ale k Vánocům snad potěší.

 
Koleje z Borku
Koleje
zobrazení: 1253
známka: 0

Tento web byl vytvořen pomocí redakčního systému phpRS.